آواز اصيل آواز اصیل ایرانی - سید جواد ذبیحی

دانلود آهنگ سنتی ، آشنایی با خوانندگان و هنرمندان موسیقی سنتی ، فروشگاه موسیقی ، اخبار موسیقی سنتی
بانگ گردش های چرخ است این که خلق  ♫   می سرایندش به تنبور و به حلق  ♫   ما همه اجزای آدم بوده ایم  ♫  از بهشت این لحن ها بشنوده ایم  ♫  / سایت آواز اصیل ایرانی می کوشد تا دوستداران موسیقی اصیل ایرانی را با بزرگان موسیقی اصیل از گذشته تا امروز آشنا کند ♫  
نسل جوان امروز کمتر ممکن است سید جواد ذبیحی را به خاطر بیاورند، اما در بین بزرگترها، ذبیحی به عنوان صدای آشنای سفره افطار و سحر در خاطره ها مانده است. ذبیحی یگانه مناجات خوان فارسی در لحن آواز ودستگاههای آوازی بود.

سید جواد ذبیحی

سید جواد ذبیحی از خواننده های  اشعار مذهبی بود که از اواخر دهه 1320 کار خود را با رادیو ایران شروع کرد و همه مردم ان زمان مناجات ها و اذان زیبای او را بیاد دارند و کلاً سید جواد ذبیحی تا سال 1357 بدون هیچ رقیب هم طرازی  در زمینه خواندن اشعار مذهبی  اول بود و همیشه صدای وی از رادیو پخش می شد. سید جواد ذبیحی دارای آثار فروانی است که بسیاری از انها بخاطر اینکه از رادیو پخش شده کمیاب هستند سید جواد ذبیحی  همچنین در برنامه گلها در شماره های اولی حضوری فعال داشته و بیش از 60 برنامه گلها را اجرا کرده.                       

داود پیرنیا برنامه برگ سبز را به خاطر سید جواد ذبیحی ایجاد کرد و علت اینکه نام برنامه را برگ سبز نامید به این خاطر بود که سید جواد ذبیحی "سید" بود.

    سید جواد ذبیحی        سید جواد ذبیحی  

   سید جواد ذبیحی

11 برنامه  اول  برگ سبز را  مرحوم ذبیحی اجرا کرده  است و دکتر پیرنیا برای جلوگیری از  انحصاری و تکراری شدن این برنامه از خوانندگان بنام دیگری  در این مجموعه برنامه استفاده کرده است .سید جواد ذبیحی در سال ۱۳۵۸ از خانه ربوده می شود و به بیابانهای تهران برده می شود و به طرز فجیعی به قتل می رسد وبعد از ظهر آن روز عاملین قتل عکس جنازه و خبر قتل را به روزنامه اطلاعات می فرستند

دانلود آوازها و مناجات های سید جواد ذبیحی : 

 (برای دانلود روی فایل راست کلیک و گزینه "Save target as " را انتخاب کنید)

۱- مناجات شور                          ۳- مناجات(ای که گفتی)   ۵- مناجات(سه گاه مثنوی)

۲- چراغ حق(بیات ترک)             ۴- مدح علی(شور)              ۶- برو ای گدای مسکین

  اگر تمایل دارید سی دی آواز و مناجاتهای ذبیحی رو تهیه کنید روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید سی دی آواز و مناجاتهای سید جواد ذبیحی  

کلید واژه ها: سید جواد ذبیحی
+ نوشته شده در  ۸۷/۰۶/۱۰ساعت 18:27  توسط امیر جعفری  | 

فروشگاه اینترنتی عالی قاپو کیت های الکترونیکی آشنایی با شیوه‌ی آواز استاد غلامحسین بنان طراحی بنر و لوگو