آواز اصيل آواز اصیل ایرانی - حسام الدین سراج

دانلود آهنگ سنتی ، آشنایی با خوانندگان و هنرمندان موسیقی سنتی ، فروشگاه موسیقی ، اخبار موسیقی سنتی
بانگ گردش های چرخ است این که خلق  ♫   می سرایندش به تنبور و به حلق  ♫   ما همه اجزای آدم بوده ایم  ♫  از بهشت این لحن ها بشنوده ایم  ♫  / سایت آواز اصیل ایرانی می کوشد تا دوستداران موسیقی اصیل ایرانی را با بزرگان موسیقی اصیل از گذشته تا امروز آشنا کند ♫  
حسام الدین سراج هنرمند خوش صدا و دوست داشتنی کشورمان میباشد که آوازها و کارهایش دارای لحن عرفانی و دلنشین است و همراه با اشعار عرفانی حافظ و..کارهای دلنشین و دوست داشتنی از خود بجای گذاشته است.

حسام الدین سراج             حسام الدین سراج 

وبسایت رسمی حسام الدین سراج او را اینگونه معرفی میکند:"سید حسام الدین سراج در سال 1337 در شهر اصفهان در خانواده ای صاحب ذوق دیده به جهان گشود. بزرگترین مشوق وی در تحصیل علم و هنر مرحوم پدرش بود . ایشان بر علوم قدیمه و ادبیات احاطه داشت و از صدای خوش آهنگی برخوردار بود و با اساتید ادب و هنر نظیر استاد جلال الدین همائی , استاد تاج اصفهانی , استاد حسن کسائی و ..... حشر و نشر داشت , به همین جهت فضائی مستعد برای تربیت فرزندانش فراهم آورده بود. در چنین محیطی جوانه های عشق و علاقه به شعر و موسیقی در جان و دل وی شکوفا شد .
  سراج موسیقی را با آموختن تنبک از سیزده سالگی آغاز کرده , سپس سنتور را در
اصفهان نزد استاد ساغری آموخته و برای تکمیل آن از اساتیدی چون فرامرز پایور , رضا شفیعیان و پشنگ کامکار بهره جسته است . در زمینه آواز از محضر مرحوم استاد محمود کریمی و استاد محمدرضا شجریان استفاده کرده است . در حال حاضر هم به اغتنام فرصت از محضر ایشان اساتید موسیقی و تحقیق در شیوه قدما بهره می برد. شاگردی و تعلم را بالاترین توفیق زندگی خود می داند و به همین لحاظ به موازات آموزش موسیقی تحصلات خود را در رشته معماری و شهر سازی در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داده و موفق به اخذ فوق لیسانس معماری شده است . در برخی از آثار که باصدای او شنیده ایم مانند (باغ ارغوان , شرح فراق , بی نشان , آئینه رو , نرگس مست , ماه نو و ..... ) آهنگسازی را نیز به عهده داشته است .تحقیقاتی در باب زیبائی شناسی هنر و معماری و تطبیقث وجوه اشتراک هنرها دارد که بصورت رساله نهائی دانشگاهی ارائه شده و بعضا" به صورت مقاله در مجلات فرهنگی , هنری به چاپ رسیده است "   

آثار و آلبوم ها
آثار موسیقی
که تاکنون از او منتشر شده است عبارتند از :
نینوا, باغ ارغوان , وصل مستان , شمس الضحی , یاد یار , آفاق عشق ( خسرو شیرین , لیلی مجنون ), طریقت عشق , شرح فراق , آئینه رو , دل آرا , بی نشان , نگاه آسمانی , نرگس مست , بوی بهشت , شهر آشنائی , رویای وصل , وداع , عشق و مستی , نازنین یار , ماه نو و آئینه و آه و .......

کنسرت ها
تا کنون کنسرت های موسیقی
موفقی در کشورهای فرانسه , انگلستان , سوئیس , هلند , آلمان , یونان , اسپانیا , چین , ترکیه , کره , کانادا , آمریکا, و روسیه داشته است . در فرازی از یکی از مصاحبه های هنری چنین اظهار میدارد : من خود را شاگرد کوچک مدارج نخستین آستان هنر می دانم و امیدوارم تا آخر عمر خاک پای اساتید عارف و عاشق این دیار سرمه چشم من باشد.

دانلود آهنگهای حسام الدین سراج :      / تصنیف هجران (آلبوم شرح فراق)    / ساز و آواز (آلبوم طریقت عشق)  

                                                / خرابات عشق (آلبوم جام الست)     / داغ جنون(آلبوم قصه گیسو)

                                                             / ساز و آواز همایون (آلبوم راه بینهایت)

برای خرید آلبوم های حسام الدین سراج از طریق فروشگاه اینترنتی سایت یا از طریق لینکهای زیر اقدام کنید

-خرید پستی آلبوم طریقت عشق

-خرید پستی آلبوم شرح فراق

- خرید پستی آلبوم قصه گیسو سراج

-خرید پستی آلبوم راه بی نهایت

-خرید پستی آلبوم جام الست (جدید)

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۲۳ساعت 14:38  توسط امیر جعفری  | 

فروشگاه اینترنتی عالی قاپو کیت های الکترونیکی آشنایی با شیوه‌ی آواز استاد غلامحسین بنان طراحی بنر و لوگو